Şeffaf Plak Merkezi'ne Hoşgeldiniz!
Beşiktaş, İstanbul / Türkiye

Şeffaf Plak Tedavisi

Invisalign Şeffaf Plak

Ortodontide son teknoloji olan bu tedavi tipini sizlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Şeffaf plak tedavisi, dışarıdan görülmeyen takılıp çıkarılabilen özel bir materyalden üretilmiş plakları kullandırarak dişlerde istediğimiz düzeltmeyi sağladığımız bir tedavi tekniğidir. Etrafınızdaki insanlar plağı fark edemeyecektir. Tedavinin başlangıcında yaptığımız ağız içi tarama sayesinde tedavinin bitişini tedavi henüz başlamadan gösterebilmekteyiz.

Şeffaf Plak tedavisinde hastalarımızın herhangi bir yeme içme kısıtlılığı bulunmamaktadır. Ağrı, sızı ve acı hisleri ile karşılaşılmamaktadır. Özellikle gençler ve çocuklara yapılan diş çapraşıklığı tedavilerinde yaşanan sosyal kaygının önüne geçilebilmektedir.

 Şeffaf Plak Tedavisi Olmak İstiyorum Beni Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

İlk olarak ‘Panoramik filminiz(bütün dişlerin bir arada görüldüğü film)’ alınır. Sonrasında ise hekiminiz tarafından detaylı bir ağız içi ve ağız dışı muayenesi geçirirsiniz. Dişlerinizde ve çene yapınızdaki mevcut problemle ilgili ayrıntılı olarak bilgilendirilir ve tedavi süreci hakkında ‘aklınızda soru işareti kalmayacak şekilde bizimle çıkacağınız yol’ anlatılır.

Ağız içi tarama cihazımızla dişleriniz taranır ve tedavi başlamadan tedavinin nasıl bitebileceğine yakın olan bir simülasyon programı ile dişlerinizin bitmiş hali size gösterilir. Onay verilmesi durumunda ağız içi ve ağız dışı fotoğraflarınız çekildikten sonra şeffaf plak tedavisinin PLANLAMA süreci başlar. Planlama Uzm.Dt. Arda YENER ve ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Planlamamız tamamlandıktan sonra sizden son bir onay alırız ve şeffaf plakların üretim safhası başlar. Bu safhadan sonra size plaklar yaklaşık 2-3 hafta sonra teslim edilir. Doktorunuzun talimatlarına göre her bir plağın kullanım süresi 7-15 gün arasındadır.

 Şeffaf plakların diğer bir avantajı ise yapılan çalışmalara göre tel tedavisine göre toplam süreyi 5-6 ay kısaltmasıdır.

2024©copyright tbn web