Şeffaf Plak Merkezi'ne Hoşgeldiniz!
Beşiktaş, İstanbul / Türkiye

Diş Teli Tedavisi

Sabit Ortodontik Tedavi (Tel tedavisi)

Dijital dünya ne kadar gelişse de vazgeçemeyeceğimiz geleneksel bir ortodontik tedavi tipi olan ‘tel tedavisi’ , dişlerde başlıca çapraşıklık,boşluk ve kapanış bozukluklarının giderilmesi için uyguladığımız bir tedavi tipidir.

Hastalarımızın da en çok kulak aşinalığına sahip olduğu ‘tel tedavisi’ , her tedavide olduğu gibi hekimin talimatlarına önemle ve titizlikle uyulması(iyi bir tedavi sonucu almak adına) gereken bir tedavi tipidir. Tedavi süresince(hayatın genelinde de olduğu gibi) ağız hijyenine çok önem verilmesi, her yemekten sonra dişlerin fırçalanması ve arayüz fırçalarının kullanımı büyük önem taşımaktadır. Bununla birlikte hastalarımızın hayatına belirli düzenlemeler gelmektedir. Bunlardan bazıları : erik,zeytin,fındık gibi çekirdekli ve sert gıdaların tüketilmemesi, asitli içecekler içilmemesi ve ekmek gibi gıdaların koparılarak değil küçük parçalar halinde ağıza atılmasıdır.

Tel tedavilerinin süresi, vakaların ‘kompleksitesine’ göre 6 ay-2 yıl arasında değişmektedir. Yaklaşık 1 haftalık bir adaptasyon süresi vardır. Hastalarımız bu süreden sonra tedaviye kolaylıkla adaptasyon sağlamaktadırlar.

Hastalarımızın en çok endişe ettiği konulardan biri olan ‘ağrı’ durumu ise doktorumuzun talimatları doğrultusunda kolayca ve dert etmeden atlatabileceğiniz bir süreç olacaktır. Tel ilk takıldıktan sonraki ilk 72 saat içerisinde giderek azalan hafif sızı şeklinde ağrılar zaman zaman olmaktadır. Bazen hiç ağrıyla karşılaşılmamaktadır.

2024©copyright tbn web